PVC vamzdžiai, gaminami iš neplastifikuoto polivinilclorido (PVC).  Iš PVC gaminami įvairūs vamzdžiai, įskaitant ir lygius kanalizacijos (išorės nuotekų) vamzdžius, yra patvarūs, mažai sveria, atsparūs korozijai, nusidėvėjimui, reikalauja minimalaus aptarnavimo.

 

Nuotekų sistemų kainas rasite čia »

 

Išorės nuotekų, dar vadinami lauko kanalizacijos, vamzdžiai būna nuo 110 iki 630 mm skersmens ir dažniausiai dviejų apkrovos klasės rūšių – SN4 arba SN8.

Lauko kanalizacijos vamzdžiai SN4 ir SN8

Apkrovos klasė nurodo, kokia yra kritinė apkrova vamzdžio deformacijai ir kokią apkrovą atlaiko vamzdis, kai jį veikia iš išorės gruntas, transportas ir kiti veiksniai.

SN4 klasės (dar žymima kaip N klasė) vamzdžiai atlaiko 4kN/m2. Šios klasės išorės nuotekų vamzdžiai turi būti klojami nuo 0,8 m iki 6,0 m gylyje. Tokia gylyje transport apkrova vamzdžių deformacijai įtakos beveik neturi. Daugeliu atvejų SN4 klasės vamzdžius galima kloti ir giliau, tik reikia atlikti detalesnius skaičiavimus.

SN8 klasės (dar žymima kaip S klasė) vamzdžiai atlaiko 8kN/m2. Šios klasės nuotekų vamzdžiai tinkami kloti ir mažesneme gylyje, t.y. iki 0,8 m arba giliau nei 6,0 m.

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.