Profiliuotas plieno karkasas yra lengva konstrukcija, kuri sveria tik 2-3 kg/m2 (be gipso kartono plokštės).

Vieno lygmens konstrukcijoje laikančiosios ir atraminės sijos yra tokiame pat lygyje. Šioms sijoms naudojamas CD-60 profilis.

Vieno lygmens konstrukciją rekomenduojama naudoti montuojant viengubas gipsines lubas, t.y. naudojant vieną sluoksnį gipso kartono plokščių.

Montuoti pradedama ant sienų pasižymėjus lubų plokštumos aukštį. Ties pažymėta linija per visą patalpos perimetrą tvirtinami perimetro profiliai UD.

Po to prie lubų pritvirtinamos CD laikiklių detalės, prie jų tvirtinamos laikančiosios sijos CD-60. Reguliuojant laikiklius sijos pakabinamos pagal pageidaujamame aukštyje ir prie jų tvirtinamos gipso kartono plokštės. Profilis CD-60 naudojamas ir kaip laikančioji, ir kaip atraminė sija.

1.

Norint tinkamai pažymėti perimetrinių profilių UD vietą ant sienos pirmiausia pažymimas žemesnio lubų lygmens aukštis, prie jo pridedamas gipso plokštės storis (12.5mm) ir perimetrinio profilio UD aukštis (28mm).

Gauta žymė parodo perimetrinio profilio UD viršutinio krašto vietą. Perimetrinis profilis UD prie sienos tvirtinamas atsižvelgiant į sienos medžiagą savisriegiais arba medvaržčiais.

2.

Pasirenkama laikančiųjų sijų kryptis – skersai arba išilgai patalpos ilgiui.  Išilgai lubų profiliams pažymimos linijos: kraštinės linijos atstumas nuo sienos sienos turi būti ne didenis kaip 100mm, tarpai tarp linijų – ne didesni kaip 1200mm.

Šios linijos žymi laikančiųjų CD-60 sijų vietas. Ant šitų linijų pažymimos laikiklių vietos. Laikiklių atstumas nuo sienos ir nuo CD-60 profilio galo turi būti ne didesnis kaip 200mm, o atstumas nuo kitų laikiklių – ne didesnis kaip 900mm. Pažymėtose vietose prie lubų pritvirtinami laikikliai.

3.

Prie laikiklių pritvirtinamos laikančiosios sijos CD-60, kurios remiasi į perimetrinio UD profilio viršutinį kraštą. Skersai nuo laikančių sijų CD-60 montuojamos atraminės sijos CD-60. Tarp laikančiųjų ir atraminių sijų turi būti ne didesnis kaip 400mm atstumas, kad atraminės sijos CD-60 galas įsiremtų į perimetrinį profilį UD.

Pastaba. Vieno lygmens konstrukcija montuojama su sujungimo jungtimi CD-11.

Profiliams CD-60 pratęsti vieno lygmens konstrukcijoje naudojamos profilio išilginio sujungimo elementas CD-01, montuojami galai sujungiamų CD-60 profilių viduje.

Priklausomai nuo nuleidžiamų lubų aukščio, kaip laikikliai gali būti naudojami tvirtinimo elementai CD-12, CD-14 arba strypai su pakabomis. Laikikliai nustatomi vienodame horizontaliame lygmenyje.

Sumontuotų lubų kokybę užtikrina CD-60 profilių paraleliškumas ir plokštumas.

4. 

Gipso kartono plokštė prie CD-60 sijų ir perimetrinių profilių UD, tvirtinama savisriegiais gipsas/metalas (GKP/MET). Savisriegiai sukami aplink visą plokštės perimetrą ir per vidurį į sijas CD-60.

Gipso kartono plokščių lubų montavimas, vieno lygmens 

Gipso kartono plokščių kainas galite sužinoti čia »


Pateikta informacija yra informacinio pobūdžio, ji skirta bendram supratimui ir negali būti naudojama kaip tiksli instrukcija. Dėl darbų atlikimo, reiktų kreiptis į specialistą, kuris suteiktų kvalifikuotą konsultaciją įvertinęs visas įmanomas aplinkybes.

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.
Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.