Kaip užauginti kiemo veją greičiau? Kaip apsaugoti sėklas nuo paukščių ir lietaus?

Pasėjus veją, ji dažnai sudygsta ne taip, kaip tikimasi. Sėklas gali išlesti paukščiai, joms dar nespėjus sudygti. Lietus taip pat gali nuplauti sėklas. Siekiant to išvengti - pasėtą veją laikinai uždenkite agro plėvele.

Agroplėvelė yra laidi orui ir drėgmei, taip pat praleidžia dienos šviesą ir vandenį. Augalai, dengti agroplėvele, kvėpuoja, yra apsaugoti nuo šalčio, liūčių, lietaus su kruša, paukščių ar vabzdžių. Taip pat agroplėvelė sulaiko drėgmę po savimi, todėl neleidžia greitai išdžiūti dirvožemiui po savimi. Agro plėvelė sulaiko drėgmės garavimą iš žemės – tai labai svarbu karštomis dienomis.

Sodininkai ir daržininkai nuo seno žino, kad uždengus augalus agro plėvele, galima anksčiau nei tradiciškai įprasta, pradėti sodinimo darbus, išvengiant nušalimo, kadangi po plėvele susidaro keliais laipsniais aukštesnė temperatūra. Tokiu būdu augalai išauga anksčiau, geresnės kokybės ir derlius būna gausesnis.

Visiškai tas pats galioja ir pasėjus veją. Po agro plėvele bus keliais laipsniais šilčiau, nei lauke. Todėl  vejos sėklos sudygs anksčiau. Agro plėvelė apsaugos sėklas nuo paukščių ir lietaus vandens išplovimo.

Užsėtą žemę uždengus agro plėvele - vos sudygus veja yra apsisaugoma nuo galimų naktinių šalnų.

Net ir laistant tik pasėtą veją, yra didelis pavojus, kad vandens srovė išplaus sėklas. Kai veja uždengta agroplėvele – tai svarbi pagalba sėklų dygimui ir tvarkingos vejos užaugimui. Ji apsaugo sėklas nuo išplovimo, neleidžia susidaryti tekančio vandens grioveliams.

Kokio storio agro plėvelę rinktis pasėtos vejos uždengimui?

Kadangi toks uždengimas reikalingas tik laikinai (iki keletos savaičių - priklausomai nuo orų), todėl nėra reikalo investuoti didelių pinigų į plėvelę.

Svarbiausia - rinktis baltą plėvelę. Storio pilnai užtenka 17 g/m2 arba 23 g/m3. Storesnės plėvelės nereikalingos, nes jos yra brangesnės ir veja nuo to greičiau neužaugs. Tik nereikėtų rinktis per plonų agro plėvelių. Plonesnę agroplėvelę (12 g/m2 arba 15 g/m2) bus sunku kokybiškai ištiesti ir pritvirtinti, nes ji gali plyšti. Suplėšius plėvelę, lietaus ar laistymo vanduo išplaus sėklas. Be to, suplėšius plėvelę, stipresnis vėjas gali palįsti po ją ir visą nupūsti.

Rinkdamiesi plėvelę, nepamirškite, kad kuo didesnis plėvelės plotis, tuo didesnis turi būti ir jos storis. Tik tokiu atveju - pavyks plėvele uždengti kokybiškai. Pavyzdžiui, jeigu reikalinga agroplėvelė 1.6m, 2.1m ar 3.2m pločio, tai užtenka ir 17g/m2, bet jeigu reikia 6.35m ar 12.65m pločio, tuomet reikėtų rinktis 23g/m2 storio plėvelę.

Kokio pločio ir matmenų agro plėvelę rinktis vejos uždengimui? Kaip apskaičiuoti, kiek reikia agro plėvelės?

Agro plėvelės plotį reiktų pasirinkti tokį, kad būtų galima uždengti norimą plotą su kuo mažiau karpymų ir sujungimų.

Jeigu užsodintos vejos plotas yra apie 3 arus, tuomet reikia apie 300 kv.m. (kvadratinių metrų) agroplėvelės. Tai reiškia, kad patogu rinktis agroplėvelę, kurios plotis 3.2m, o rulone 100m. Vadinasi galėsite uždengti 320 kv.m. 

Jeigu užsodintas plotas yra 6 arai, tuomet verta rinktis agroplėvelę, kurios plotis 6.35m, o rulone 100m (rulone 635 kv.m.).

Jeigu plotai yra didesni ir juos reikia uždengti - atsižvelkite į sklypo išdėstymą. Gali būti, kad nepavyks uždengti plačia agroplėvele, nes trukdys kiti augalai ar sklypo forma. Tuomet reiktų naudoti tokį plotį, kad būtų patogu susitvarkyti su agroplėvele ir dengti atskiromis juostomis, perdengiant vieną agro plėvelės sluoksni su kitu.

Kaip agro plėvelę tvirtinti prie žemės?

Uždengus veją agroplėvele, ją reikia pritvirtinti prie žemės. Iš tikrųjų, tvirtinimą reikia atlikti jau uždengimo metu, kad vėjas nenupūstų pradėto darbo.

Tvirtinti galima įvairiai ir visi būdai yra geri, jeigu vėjas nenupučia agroplėvelės ir ji gali atlikti savo funkciją.

Galima dėti didesnius ir sunkesnius akmenis ties kampais ir keletą viduryje. Tačiau ne visada lengva surasti tokių akmenų pakankamą kiekį.

Galima naudoti plastikinius vinis, jeigu dirvožemis švarus (be grumstų ir akmenų). Nes, kalant plastikinius vinis, pataikius į grumstą, jie gali sulūžti.

Galima naudoti metalinius vinis su didesne galva, kuri neleis išplyšti plėvelei ties tvirtinimo vieta.

Tvirtinimus reikia padaryti aplink perimetrą, viduryje ploto ir ypač agroplėvelės sluoksnių (atskirų juostų) susijungimuose. Reikia pritvirtinti taip, kad vėjas nepakeltų agroplėvelės keletą savaičių.

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.