Rūsio apsauga nuo drėgmės

Rūsys turi daug funkcijų, nesvarbu, ar jis naudojamas kaip gyvenamasis plotas, ar skirtas asmeniniams daiktams laikyti, ar talpina svarbią buitinę įrangą, pavyzdžiui, centrinio šildymo sistemą.

Tuo pačiu metu jis turi atitikti daugybę reikalavimų. Viena vertus, tai apkrova, kurią jai kelia kiti ant jo pastatyti aukštai, ir šoninis dirvožemio slėgis.

Kita vertus, yra įvairių natūralios kilmės iššūkių, tokių kaip įvairūs su vandeniu susiję poveikiai, pvz., paviršiaus ar fasado vanduo nuo stipraus lietaus, plyšinio vandens, užtvindyto vandens ir požeminio vandens atveju.

Kad išvengtumėte visų šių veiksnių, rūsį reikia hidroizoliuoti, nes priešingu atveju jam grės vandens pažeidimai, pelėsiai ar statinio trūkimai. Todėl pamatų apsauga yra ypač svarbi namo savininkams ir statybininkams.

Dörken pagaminti DELTA® rūsio gaminiai patikimai apsaugo išorines ir vidines sienas nuo drėgmės prasiskverbimo.

Drėgnumas rūsyje - tai nėra reta problema. Šiek tiek pelėsinis kvapas, sunykęs tinkas ar net pelėsio užkrėtimas - tai būdingi požymiai.

Ilgainiui nepakankama rūsio apsauga pakenks pamatų sienoms.

Vanduo suranda daug būdų kaip skverbtis į rūsį. Nuo pamato kylanti drėgmė trukdo naudotis rūsiais ir netgi gali pasiekti butą pirmame aukšte. To pasekmės yra pelėsių užkrėtimas ir pelėsių sporos vidaus ore.

Tai yra pavojinga sveikatai ir sukelia daugybę ligų ir alergijų. Be to, drėgnos sienos orą pripildo vandens garais, todėl vidaus klimatas yra nesveikas.

Vandens buvimas sienose pažeidžia įvairius funkcinius sluoksnius, tokius kaip vidaus ir išorės tinkavimas ir, žinoma, šilumos izoliacija. Be galimo mūro pažeidimo, tai sukelia didelius energijos nuostolius. Be to, tolesnis rūsio mūro remontas gali būti itin sudėtingas ir labai brangus.

Šis galimų pasekmių sąrašas rodo, kad rūsio apsauga atsiperka.

DELTA pamatų apsaugos, drenažo ir hidroizoliacijos sistemos suteikia visapusišką ir tvarią rūsio patalpų apsaugą.

Yra daugybė rūsio apsaugos būdų. Nors dėl aštrių problemų, tokių kaip nutekėjimas ar pelėsių užkrėtimas, reikia imtis skubių veiksmų, rūsio apsauga turi būti planuojama iš anksto.

Juk visapusiškai apsaugotas funkcinis rūsys padidina viso pastato gyvenamąją ir rinkos vertę. Bet ko jums reikia, kad visapusiškai apsaugotumėte savo namus nuo drėgmės?

Svarbiausi rūsio apsaugos aspektai bus aprašyti toliau.

Rūsio džiovinimas

Sausas rūsys yra pagrindinė bet kokių statybos ar reabilitacijos priemonių sąlyga. Nors drėgna rūsio siena ne visada gali atkreipti į save dėmesį matomomis dėmėmis ar blogais kvapais, sienose vis tiek gali būti drėgmės.

Todėl patartina pasikonsultuoti su ekspertu dėl rūsio sienų būklės. Jei aptinkama drėgmė, kovokite su priežastimis, negydykite paviršutiniškumo. Bet kaip gali tekti pirmiausia išdžiovinti rūsį?

Rūsiai yra visiškai ar bent iš dalies apsupti dirvožemio, kuris yra drėgnas. Dėl šios priežasties rūsius ir (arba) pagrindo pastato elementus reikėtų bent jau apsaugoti nuo dirvožemio drėgmės.

Atsižvelgiant į grunto būklę, gali prireikti kokybiškesnės hidroizoliacijos - galbūt sustiprintos ištisine drenažo sistema - norint apsaugoti nuo gruntinio ar susikaupusio vandens nutekėjimo. Informacijos apie dirvožemio būklę galima gauti pas ekspertus.

Pavyzdžiui, jei pastato žemėje randamas spūdinis vanduo, tai gali sukelti vandens šoninį paspaudimą į išorinę rūsio sieną. Tokiais atvejais profesionaliai suplanuota hidroizoliacija kartu su ištisine drenažo sistema, apgaubiančia visą rūsį, apsaugos nuo nuotėkio.

Tačiau senesni pastatai net neturi tokios hidroizoliacijos.

Taigi daugelio sienose nėra horizontalių barjerų (nepraleidžiančių drėgmės sluoksnių), todėl gali kilti drėgmės problemų.

Kiti pastatai turi vienintelę hidroizoliaciją deguto arba bitumo sluoksniu.

Tokia hidroizoliacija šiais laikais nebėra moderni, nes rūsio patalpos vis dažniau naudojamos gyvenamosioms reikmėms, todėl drėgmė rūsyje nepageidaujama.

Tolimesnes su drėgme susijusias problemas gali sukelti kondensacijos drėgmė skalbyklose, pavyzdžiui, dėl nesandarių vamzdžių, arba išorinė įtaka, pavyzdžiui, lietus.

Hidroizoliacija yra svarbiausias rūsio apsaugos komponentas. Nė vienas pastatas neturėtų būti be jos, ir ji visada turėtų atitikti individualius aplinkinių elementų reikalavimus.

Todėl net planavimo etape būtina ištirti, kokia turėtų būti rūsio konstrukcija. Jei jis bus dedamas ant įprasto gelžbetonio pagrindo plokštės, ant kurios pastatytos sienos, visi dirvožemio ribos paviršiai turi būti hidroizoliuojami, kad atlaikytų vietinį vandens poveikį.

Jei yra spūdinio vandens ar požeminio vandens, gali būti naudojamas vadinamasis juodas rezervuaras. Paprastai tai susideda iš daugiasluoksnės bituminės hidroizoliacijos, kuri visiškai uždengia rūsį, taip pat pamatų plokštę. Arba galima numatyti vadinamąjį baltą rezervuarą, tokiu atveju rūsys bus pagamintas tik iš vandeniui atsparaus betono.

Be specialaus betono mišinio, šiuo atveju armatūrai reikia skirti ypatingą dėmesį, nes ji turėtų užtikrinti, kad betono susitraukimo sukeltų plyšių plotis neviršytų leistinų minimalių ribų. Jungtys tarp elementų ir (arba) tarp sienų ir pamato plokštės yra sandarinamos juostomis betone.

Ten, kur vyrauja dirvožemio drėgmė ar nutekantis vanduo, pakaks įprastos hidroizoliacijos, kurią sudaro pagrindo plokštės hidroizoliacija, sienų skerspjūvio hidroizoliacija (horizontalios užtvaros ar drėgmei nepralaidūs sluoksniai) ir išorinių sienų hidroizoliacija.

Rūsio reabilitacija

Kai rūsys pastatomas nuo nulio, yra visos jo apsaugos galimybės. Integruoti aukščiau aprašytus hidroizoliacijos metodus į jo planavimą nėra jokių problemų.

Senesniuose namuose arba blogiausiu atveju kai jau pastebima drėgmės žala, rūsį atnaujinti yra būtina.

Tai gali būti įvairių formų: jei mūrą reikia atkurti, pamatų apsauga gali būti veiksmingai sustiprinta įrengiant DELTA drėgmei nepralaidžius sluoksnius (membranas).

Kai rūsys turi būti pertvarkytas, taikomi specialūs reikalavimai, pavyzdžiui, šilumos izoliacija. Kad rūsio patalpos būtų tinkamos gyventi ir būtų tinkamos naudoti, jas reikia izoliuoti, taip pat hidroizoliuoti, tokiu atveju pasirodo perimetro izoliacija.

Produktai rūsiui apsaugoti

Prekės ženklo DELTA® rūsio produktai yra lankstūs sistemos sprendimai, skirti apsaugoti pamatus ir įrengti drenažą (nutekėjimą nuo pamatų).

DELTA naudoja tik aukščiausios kokybės medžiagas, apie tai liudija DELTA produktų tarnavimo laikas ir funkcionalumas. Taigi, pavyzdžiui, pamato/mūro izoliacinė juosta DELTA®-SOFTFLEXX - nepraleidžiantis drėgmės sluoksnis įtikina dėl savo neįprasto elastingumo, todėl jis naudojamas daugybėje mūro rūšių.

Atskiriant podirvį nuo pamatų sienų, „DELTA®-MS“ pagrindo sluoksnis neleidžia pakilti požeminio vandens. Apsaugos ir drenažo sistema „DELTA®-TERRAXX“ yra tikra klasika. Ji naudojama rūsio hidroizoliacijai apsaugoti, todėl nė vienas rūsys neturėtų būti be jo.

Be to, „DELTA®-GEO DRAIN QUATTRO“ ir „DELTA®-TERRAXX“ sertifikuotas tarnavimo laikas yra 100 metų!

Paruošta pagal gamintoja Dorken pateiktą informaciją apie prekinį ženklą DELTA.

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.