Kokie PVC profiliai yra reikalingi, jei norite įrengti lubų ir sienų šešėlines siūles

Šešėlinė siūlė - tai tarpelis padarytas tarp dviejų skirtingų plokštumų. Ją siūloma įrengti, kai numatoma konstrukcijos deformacija, kurią sudaro skirtingų savybių medžiagos, pavyzdžiui, mūro siena su medine perdangos/stogo konstrukcija.

Tokiose vietose dėl šešėlinės siūlės skirtingos plokštumos yra laisvos viena nuo kitos ir gali laisvai „judėti”.

Šešeline siūle įprasta vadinti tarp sienos ir lubų padarytą tarpelį (3-18 mm), kuris išgaunamas atitraukiant lubų gipso kartono plokštes nuo sienos. Šešėlinė siūlė leidžia laisvai „vaikščioti” luboms nepriklausomai nuo sienų ir taip išvengiama skilimo (trūkio) atsiradimo.

Šešėlines siūles reikia numatyti prieš pradedant montuoti gipso kartono plokštes. Tai visų pirma rekomenduojama esant didelio ploto luboms.

Jei formuojama šešėlinė siūlė, tuomet tarp sienos ir gipskartonio plokštės paliekamas tarpas ir plokštės kraštas užbaigiamas kampu ar profiliu. Anksčiau buvo įprasta užbaigimo daryti su aliuminiu pusiniu glaistymo kampu, kurio viena kraštinė yra apie 23-25mm, o kita kaip vienos gipso kartono plokštės storis (12-13mm).

Jeigu užbaigiamas dvigubo sluoksnio gipso kartono plokštės kraštas, tuomet naudojamas glaistymo puskampis 25x25mm.

Mažiau įpratusiam ar taupančiam laiką nepatogumas naudojant aliuminius glaistymo puskampius yra tai, kad reikia tiksliai atitaikyti tarpą (naudota pakištukus ar pan.) tarp sienos ir lubų gipso kartono plokštės krašto, tuomet jį užglaistyti ir nudažyti, kad nesimatytų aliuminio spalvos.

Patogiau ir lengviau įrengti šešėlinę siūlę galima naudojant PVC (plastikinius) profilius, skirtus padaryti tarpus tarp plokštumų. Dažniausiai šešėlinė siūlė daroma 6mm pločio, bet taip pat yra profiliai skirti įrengti 12mm pločio ar 3mm pločio šešėlinę siūlę.

6mm pločio siūlę įrengti skirtas profilis yra PVC užbaigimo profilis 3781.

12mm pločio siūlę įrengti galima su PVC užbaigimo profiliu 3782.

3mm pločio siūlę, kuri dažniau įrengiama aplink langų ar durų rėmus, tačiau tinka ir prie lubų, galima suformuoti su PVC profiliu 3766.

Profilių 3781 (6mm) ir 3782 (12mm) panaudojimas nesiskiria, tiesiog tarpas nuo plokštumos turi būti didesnis paliekamas. Šie profiliai pritvirtinima nerūdijančio plieno kabėmis į gipso kartono plokštę ir paskui užglaistoma bei nudažoma.

O profilio 3766 (3mm) panaudojimas skiriasi nuo 3781 ir 3782 profilių. Jis taip pat tvirtinamas su nerūdijančio plieno kabėmis, o tą norimą 3mm tarpelį suformuoja profilio kraštinė, į kurią yra įkišta juostelė. Atlikus glaistymo darbus, tą profilio juostelę reikia ištraukti iš profilio ir taip gaunasi apie 3mm pločio tarpelis (3mm šešėlinė siūlė).

Naudojant visus glaistymo kampus, puskampis ar profilius, reikia patikrinti, kad po glaistymo būtų švari nuo glaisto šešėlinė siūlė ir taip nesant ją išvalyti.

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.