Kiekvienas individualus namas, daugiabutis, komercijos ar pramonės objektas, bei kiti pastatai, turi šildymo sistemas. Kad ir kokio tipo šildymo sistema, beveik visos jos turi bendrą ypatybę - jų vamzdžiuose šildomas skystis, kuris cirkuliuoja grindyse, radiatoriuose ir tokiu būdu šildo pastatą.

Kokiu skysčiu užpildyti sistemą priklauso nuo to, kaip bus eksploatuojamas pastatas.

Jeigu pastatas pastoviai eksplotuojamas ir išlaikomas šildymas nuolatos, tai šildymo sistemą galima pildyti vandeniu.

Vanduo šildymo sistemose yra tinkamas naudoti, jeigu yra garantuota, kad nebus nutrauktas, ar nesutriks šildymas šaltuoju metų laiku.

Bet jeigu namas, sodyba ar kitas pastatas nėra nuolatos šildomas (pvz., jame negyvenama žiemos metu) ar nėra užtikrinamas nuolatinis šildymas (pvz., yra nepastovus elektros energijos tiekimas, reikalingas šildymo sistemos veikimui).

Tokiu atveju, šildymo sistemą būtina pildyti neužšąlančiu skysčiu. Nes atėjus šalčiams, užtenka maždaug 3 parų, kad neveikiančioje (išjungtoje) šildymo sistemoje esantis vanduo užšaltų - pažeistų vamzdžius grindyse, sienose, sugadintų radiatorius ir kt.

Šildymo sistemose naudojami skysčiai yra vanduo, spiritiniai tirpalai, šilumnešiai propilenglikolio pagrindu arba šilumnešiai glikolio pagrindu.

Kuo skiriasi šildymo skysčiai?

Spiritiniai tirpalai lyginant su šilumnešiais

Vidiniuose šildymo sistemų kontūruose temperatūra gali siekti net iki +98oC, o tokioje temperatūroje spiritiniai tirpalai gali užvirti. Todėl turi būti naudojami šildymo sistemų skysčiai, kurie gaminami propilenglikolio pagrindu arba glikolio pagrindu.

Jie tinkami naudoti net iki +104oC ir daugiau (priklausomai nuo koncentracijos).

Propilenglikolis lyginant su glikoliu

Šilumnešis P550 ir P1000 skirtas saulės kolektorių, įvairaus tipo katilų, šildymo ir šaldymo bei vėdinimo sistemų užpildymui.

P550 skysčio darbinė temperatūra nuo -31 oC iki +104 oC, o naudojant koncentratą galima pasigaminti dar didesnio atsparumo skystį P1000.

Prieš naudojimą koncentratą P1000 būtina praskiesti nudruskintu vandeniu arba distiliuotu vandeniu. Skiesti vandeniu santykiu 1:1, kai temperatūra -31 oC, 1:2 kai temperatūra -14 oC.

Propilenglikolio pagrindo šilumnešis P550 ir jo koncentratas P1000 gaminamas naudojant aukštos kokybės koroziją mažinančius priedus iš savaime suyrančių ir aplinkai nepavojingų medžiagų.

Jei medžiagos tiesiogiai patektų į požeminius vandens sluoksnius, tai neturėtų jokios neigiamos įtakos požeminio vandens kokybei ir aplinkai.

Produktas neklasifikuojamas kaip pavojingas.

Glikolio pagrindo šilumnešis G300 ir jo koncentratas G1000 yra pigesnis variantas negu propilenglikolio pagrindo šilumnešiai.

Tačiau jie gali būti naudojami tik uždarose šildymo sistemose, nes jis yra nuodingas. G300 specialiai sukurtas darbui ekstremaliomis sąlygomis nuo -14oC iki +104oC ir yra naudojamas įvairaus tipo katiluose, šildymo/šaldymo bei vėdinimo sistemose.

Jeigu reikia didesnio temperatūrinio atsparumo skysčio, tuomet galima naudoti koncentrą G1000.

Skiedžiant koncentratą, galima išgauti norimo temperatūrinio atsparumo skystį.

Skysčių G300 ir G1000 gamybos metu naudojamas gerai išvalytas ir nukalkintas vanduo, aukštos kokybės antikorozinės medžiagos, kurios sumažina neigiamą glikolio poveikį įrenginio dalims.

Visus šildymo skysčių koncentratus (ir P1000, ir G1000) reikia skiesti bedruskiu vandeniu arba distiliuotu vandeniu.

Kodėl verta naudoti šildymo skysčius?

Šildymo skysčius (šilumnešius) naudoti būtina sistemose, kur šaltuoju metų laiku yra nešildoma.

Kai nešildoma, vanduo sistemose užšaltų ir plėstdamasis (užšaldamas) sugadintų sistemą. Kai tuo tarpu šildymo skysčiai tinkami naudoti net prie -51 oC (priklausomai nuo koncentracijos).

Šildymo skysčius naudoti rekomenduojama ir sistemose, kur gali sutrikti elektros tiekimas. Nes yra tikimybė, kad sutrikus elektros tiekimui, sistema užpildyta vandeniu užšaltų.

Be to naudojant šildymo skysčius, išvengsite nuosėdų ir pailgės sistemų tarnavimo laikas.

Pagrindiniai skirtumai tarp šildymo skysčių (šilumnešių) propilenglikolio pagrindu arba glikolio pagrindu:

Propilenglikolio pagrindu:

Nekenksmingas.

Tinka naudoti atvirose ir uždarose šildymo sistemose.

Glikolio pagrindas:

Pigesnis negu propilenglikolis.

Nuodingas.

Tinka naudoti tik uždarose šildymo sistemose.

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.