Pasiruošimas

Plastikinės lietaus sistemos Nicoll montavimas yra itin paprastas, kadangi šiam darbui užtenka paprasčiausių įrankių - suktuvas, plūklas, matavimo ruletė ir virvutė.

 

Pjaustymas

Prireikus nupjauti dalį plastikinio latako ar plastikinio lietvamzdžio galima naudoti rankinį pjūklą, elektrinį diskinį pjūklą ar siaurapjūklį.

 

Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos kainą rasite čia »

 

Kiekių apskaičiavimas

Kiek reikia latakų, lietvamzdžių ir įvairių montavimo detalių, priklauso nuo namo matmenų. Norint sužinoti reikiamus kiekius, reikia skaičiuoti tokiu būdu.

  • Vienas lietvamzdis (nubėgimas) naudojamas, kai latako ilgis yra iki 12 metrų. Esant ilgesniam latakui, naudojama daugiau nubėgimų į lietvamzdžius.
  • Laikikliai latakui turi būti tvirtinami taip, kad nuolydis būtų link išbėgimo į lietvamzdį (piltuvo). Atstumas tarp laikiklių turi būti ne didesnis nei 600mm, o nuolydis apie 3mm per metrą.
  • Laikikliai lietvamdžiui prie sienos tvirtinami ne didesniu nei 2 metrų atstumu vienas nuo kito.
  • Jeigu stogas atitrauktas nuo sienos, tuomet piltuvo sujungimui su lietvamzdžiu naudojamos ne tik dvi dvigubos alkūnės, bet ir lietvamzdis.

Jo ilgis priklauso nuo piltuvo atitraukimo nuo sienos. Orientacinis lietvamzdžio ilgis pateikiamas lentelėje.

 

Viršutinių alkūnių montavimas

 

AAtstumas tarp sienos ir piltuvo
80 cm 70 cm 60 cm 50 cm 40 cm 30 cm
B - Lietvamzdžio ilgis (apytiksliai) 70 cm 60 cm 50 cm 40 cm 30 cm 20 cm

 

Montavimo darbų eiga

Latako laikiklių tvirtinimas

Laikikliai montuojami apie 50-60 cm atstumu vienas nuo kito. Nuolydis apie 3mm per metrą.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

Laikikliai tvirtinami paprastais medvaržčiais.

Jeigu stogo ilgis iki 12 metrų, tuomet pirmiausia montuojami pirmas ir paskutinis latako laikikliai. Jie tvirtinami apie 10 cm nuo šoninės stogo lentjuostės. Nuolydis tikrinamas ištempus virvutę tarp kraštinių laikliklių.

Latako montavimas iki 12 metrų

Jeigu stogo ilgis daugiau nei 12 metrų, laikiklių montavimas pradedamas nuo centro, nuolydį dalijant į dvi dalis, vandenį nukreipiant į lietvamzdžius galuose.

Latako montavimas iki 24 metrų

 

Piltuvo tvirtinimas

Paprastas piltuvas ar kompensacinis piltuvas tvirtinami medvaržčiais pasirinktose vietose.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

Latako laikiklis turi būti tvirtinamas ne toliau kaip 5cm nuo piltuvo krašto.

 

Latako paruošimas ir įstatymas

Ruošdami tinkamą latako ilgį, įvertinkite kokias detales ir kokioje temperatūroje dirbate. Tai yra, jeigu naudojate kompensacinį piltuvą, tuomet lataką reikės įstatyti į kompensacinį piltuvą iki esamos temperatūros žymos, kuri nurodyta detalės viduje.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

Latakų sujungimas

Norint sujungti latakus su paprasta latakų jungtimi ar kampine jungtimi, reikia naudoti specialius Nicoll Cement klijus. Šiais klijais patepamas detalės vidus.

Iš karto įstatomas latakas. Svarbu, kad tai būtų atlikta tiesiai ir iš pirmo karto. Palaukite keletą minučių. Patikrinkite, ar tiesiai ir tinkamai sujungėte.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

Norint sujungti latakus su kompensacine jungtimi, nustatykite esamą temperatūrą ant detalės žymos. Naudokite specialius Nicoll Cement klijus.

Šiais klijais patepamas detalės vidus. Iš karto įstatomas latakas. Svarbu, kad tai būtų atlikta tiesiai ir iš pirmo karto.

Palaukite keletą minučių. Patikrinkite, ar tiesiai ir tinkamai sujungėte.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

 

Latako aklės montavimas

Latako aklė montuojama naudojant specialius Nicoll Cement klijus. Šiais klijais patepamas detalės vidus. Iš karto įstatomas latakas. Svarbu, kad tai būtų atlikta tiesiai ir iš pirmo karto. Palaukite keletą minučių. Patikrinkite, ar tiesiai ir tinkamai sujungėte.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

 

Lietvamzdžio montavimas

Jeigu stogas yra atitrauktas nuo sienos, tuomet reikia suformuoti S formos nubėgimą - tam reikės dviejų dvigubų alkūnių ir lietvamzdžio gabalo. Pirmiausia, išmatuokite, kokio ilgio lietvamzdžio gabalo reikės, kad sujungtumėte prie piltuvo pritvirtintą dvigubą alkūnę su kita dviguba alkūne, kuri bus prie lietvamzdžio. Klijus naudokite tik montuojant alkūnę prie lietvamzdžio, bet ne prie piltuvo.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas

 

Sumontavus S formos nubėgimą, pažymėkite kurioje vietoje bus lietvamzdis ir pirmasis lietvamzdžio laikiklis. Jis turi būti iš karto po S formos nubėgimu.

Lietvamzdžio laikiklius tvirtinkite kas 2 metrus.

 

Lietvamzdžio užbaigimas

Lietvamzdžio apačioje jį galite pajungti prie lietaus kanalizacijos vamzdžių sistemos (jeigu tokia yra) arba primontavus viengubą alkūnę suformuojamas vandens nuvedimas ant grindinio.

 

Plastikinė lietaus sistema Nicoll - montavimas


Pateikta informacija yra informacinio pobūdžio, ji skirta bendram supratimui ir negali būti naudojama kaip tiksli instrukcija. Dėl darbų atlikimo, reiktų kreiptis į specialistą, kuris suteiktų kvalifikuotą konsultaciją įvertinęs visas įmanomas aplinkybes.

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.
Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.