Polistireninis putplastis (EPS) – efektyvi, patogi darbui, ilgaamžė, neįgerianti drėgmės, nekeičianti savo izoliacinių ir fizikinių savybių termoizoliacinė medžiaga.

Polistireninį putplastį rasite čia »»

Birus polistireninis putplastis naudojamas:
 • oro tarpams užpildyti sienose; 
 • grindų tarpams užpildyti, kai įrengiamos medinės grindys; 
 • lubų perdengimams; 
 • ekologiškų namų statybai (maišant granules su moliu).

Polistirolo burbuliukai - Polistireno granulės (polistirolo granulės) panaudojimas:

Granulės sėdmaišiuose.

Sėdmaišyje granulės naudojamos dėl mažo tankio. Jos yra labai lengvos, bet tvirtos. Granulėmis užpildytas sėdmaišis yra ypatingai patogus sėdėti ar gulėti ir puikiai formuojamas.

Šiltinimas granulėmis.

Polistireninio putplasčio granules dažniausiai naudoja namų sienoms šiltinti. Granulės taip stipriai suspaudžiamos, kad kietumas prilygsta polistirolo plokštėms. Polistirolo granulės bėgant laikui išlaiko stabilius matmenis, nebijo drėgmės, nekeičia šiluminių savybių.

Grindų apšiltinimas ir lyginimas.

Sumaišius komponentus suspausto oro pagalba atliekamas medžiagos padavimas į ertmes ir grindų plotą. Polistirolo granulės yra tolygiai paskirstomos ant grindų ploto. Išlyginus polistirolo granules gaunamas tobulas ir lygus termoizoliacijos paviršius.

Polistireninis putplastis šiandien plačiausiai naudojamas kaip ekonomiškai efektyvi termoizoliacija pastatų šiltinimui, taip pat kelių ir krantinių įrengimui, interjero ar eksterjero dekoravimui, tūrinių elementų formavimui, pramonės gaminių, medikamentų bei maisto produktų pakuočių gamybai ir kt.

Polistireninis putplastis atsparus mechaniniam poveikiui – gniuždymui, lenkimui, tempimui, smūgiams.

Polistireniniame putplastyje oras uždarytas į 0,2-0,5 mm skersmens akeles, kurių sienelių storis siekia 0,001 mm. Oras, būdamas blogas šilumos laidininkas, iš akelių neišsiskaido, todėl polistireninis putplastis pasižymi geromis ir vienodomis per visą tarnavimo laikotarpį termoizoliacinėmis savybėmis.

Polistireninio putplasčio struktūrą sudaro uždaros oru užpildytos poros, į kurias nepatenka drėgmė ir teršalai.

Polistireninis putplastis nėra higroskopinis, vanduo į jį gali įsiskverbti tik mikroskopiniais kanalėliais tarp susilydžiusių akelių. Polistireninio putplasčio elgsena ugnyje priklauso nuo panaudojimo sąlygų bei medžiagos savybių.

Lietuvoje polistireninis putplastis naudojamas su degimą slopinančiais priedais. Ugnį slopinantis priedas yra netirpus vandenyje, todėl jis neišplaunamas iš medžiagos į aplinką ir išlieka efektyvus dešimtmečius.

Polistireno privalumai:
 • Didelė šiluminė varža
 • Nepralaidus drėgmei ir purvui
 • Nepalaiko degimo
 • Perdirbamas Ilgaamžis
 • Ekologiškas
 • Atsparus daugeliui chemikalų
 • Mechaniškai tvirtas

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.