FF-PIR plokštės puikiai tinkamos naudoti ten, kur yra karšta ir drėgna, o vietos nedaug.

Poliuretano plokštes rasite čia »

FF-PIR Sauna plokštės puikiai tinka pirtis šiltinti iš vidaus, nes pasižymi ypač geromis izoliacinėmis savybėmis, atsparumu karščiui ir vandens garams:

  • Darbinė temperatūra nuo -50˚C iki +120˚C, momentinė iki +200˚C
  • Šilumos laidumo koeficiantas λd 0,023 W/mK
  • Sandari, vandens garams atspari konstrukcija
  • Plokštės turi šilumą atspindintį aliuminio folijos paviršių
  • Efektyviai izoliacijai užtenka plonų plokščių
  • Nereikalingas karkasas plokštėms tvirtinti

FF-PIR - izoliacija saunoms

Pirtyse reikalingas momentinis šilumos padidėjimas, todėl apšiltinus sienas iš vidaus krosnelė šildytų tik viduje esantį orą, o ne išorines pirties sienas. Izoliacinės medžiagos FF-PIR tinkamos naudoti ten, kur yra karšta ir drėgna.

Nedidelio storio ir ypač geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčios izoliacinės plokštės FF-PIR gali būti naudojamos praktiškai visur. Jų pagalba maksimaliai sumažinamas konstrukcijos storis, neprarandant izoliacinių savybių. FF-PIR plokštės montuojamos tiesiai ant sienos konstrukcijos. Konstrukcija gali būti mūrinė arba medinė.

FF-PIR izoliacijos darbinė temperatūra yra nuo -50 iki +120˚C, plokštės gali atlaikyti momentinę temperatūrą iki +200˚C, todėl šios plokštės labai tinkamos naudoti saunose ir pirtyse.

FF-PIR šilumos laidumo koeficiantas yra daug geresnis nei kitų izoliacinių medžiagų, todėl tai pačiai šiluminei varžai pasiekti pakaks mažesnio storio izoliacijos, taip sutaupant vidaus patalpų plotą. Saunose patariama naudoti FF-PIR SAUNA (30x60x1200 mm) arba FF-PIR 30 ALK (30x60x2400 mm) plokštes. Kitokių storių FF-PIR izoliacija taip pat tinkama naudoti saunose.

Garų barjeras ir šilumos izoliacija vienoje plokštėje

Drėgmės kiekis pirtyje yra ypač didelis, todėl izoliacinė medžiaga turi būti atspari vandens garams. Plokščių FF-PIR Sauna paviršius yra padengtas aliuminio folija, kuri yra ne tik garų barjeras, bet ir veikia kaip infraraudonuosius spindulius atspindintis paviršius.

Tarpus tarp plokščių reikia suklijuoti drėgmei ir temperatūrai atspariomis aliuminio folijos juostomis. Priepirčio ir dušo patalpos taip pat turėtų būti izoliuotos drėgmei atspariomis medžiagomis. Tam puikiai tiks FF-PIR arba Finnfoam.

Montavimas

Poliuretano plokštes rasite čia »

FF-PIR 30 SAUNA plokštėmis tinka apšiltinti tiek mūrines, tiek medines sienas. Šias plokštes nesunku apdirbti naudojant įprastus rankinius įrankius. Prieš montuojant plokštes reikėtų nuvalyti sienas ir grindis, kad neliktų dulkių.

Išmatavus ir nupjovus reikiamo ilgio pirmąją plokštę, ji glaudžiama prie sienos. Prie sienos plokštes galima tvirtinti smeigėmis arba medsraigčiais.

Viena plokštė įprastai tvirtinama keliomis smeigėmis. Prieš montuojant antrąją plokštę, į pirmosios griovelį reikia įpurkšti sandarinimo putų.

Prie pirmosios pridėjus antrąją plokštę, pastaroji taip pat pritvirtinama smeigėmis arba medsraigčiais. Į sienos kampus taip pat reikia užpurkšti putų.

Saunos lubos įrengiamos taip pat paprastai, kaip ir sienos. Reikiamo ilgio plokštės glaudžiamos prie tašų ir prikabinamos medsraigčiais keliose vietose. Lubų sujungimai su sienomis užsandarinami putomis.

Vėliau, sandarinimo putoms sustingus, nereikalingas perteklius nupjaunamas peiliu, o visi sujungimai užklijuojami lipnia aliuminio juosta. 

Apačioje prie grindų, kur bus klijuojamos plytelės ir/arba tepama hidroizoliacija, jų įrengimo vietoje reikia nulupti aliuminio folijos sluoksnį.

Ant tokio paviršiaus galima kloti plyteles, jei reikia, prieš tai paviršių galima padengti gruntu.

Profiliai apdailai tvirtinami per FF-PIR SAUNA plokštes. Profilių lentelės turi būti bent 22mm storio, kad tarp apšiltinimo sluoksnio ir apdailos būtų pakankamas oro tarpas. Ant šių profilių tvirtinamos apdailos lentelės.

1. Pasiruošiama reikiamo ilgio plokštė.

2. FF-PIR plokštės pradedamos montuoti nuo kampo.

Gulsčiuku patikrinama jos padėtis, jeigu reikia - plokštė palyginama.

Pirmoji FF-PIR plokštė pritvirtinama keliomis smeigėmis ar medsraigčiais.

3. Prieš montuojant kitą plokštę, į pirmosios plokštės griovelį įpurškiama putų.

4. Putų reikia pripurkšti ir į kampus.

5. Prie grindų, hidroizoliacijos arba plytelių įrengimo aukštyje reikia įpjauti aliuminio foliją.

6. Ten, kur bus tepama hidroizoliacija ar klijuojamos plytelės, nulupkite aliuminio foliją.

7. Nupjovus nereikalingą išdžiūvusių putų perteklių, kiekvienas sujungimas yra užklijuojamas lipnia aliuminio juosta.

8. Per FF-PIR Sauna plokštes pritvirtinami apdailos profiliai.

Poliuretano plokštes rasite čia »

Parengta pagal www.finnfoam.lt medžiagą.

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.
Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.