Pastaruoju metu yra energijos šaltinių kainų didėjimo tendencija ir atsiranda didesni reikalavimai pastatų apšildymui, bei šilumos sąnaudų mažinimui.

Teisingas langų ir durų montavimas turi labai didelę įtaką energijos taupymui. Šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos leidžia ženkliai sumažinti šilumos nuotekius iš pastatų. Tai pasiekiama taupant energiją.

Langų sandarinimo juostas galite įsigyti čia »

Kai yra gera pastato jungčių izoliacija, tačiau patalpose nepakankama ventiliacija ir oro kaita, bėgant laikui atsiranda drėgmė ir sutrinka montavimo putų šiluminės izoliacijos savybės. Dėl to sumažėja šiluminė varža sujungime tarp lango rėmo ir sienos, atsiranda šilumos nuotekis, padidėja drėgmė, atsiranda pelėsiai ar irimo požymiai aplink langus ir duris.

 

langų montavimo juostos

 

Pagrindinės priežastys

• langų sistema turi atitinkti reikalavimus tam tikram objektui (stiklopaketai, langų profiliai, jungiamosios detalės)

• nepakankama mikroventiliacija arba jos nebuvimas

• neteisingas langų ir durų montavimas

• netinkamų medžiagų naudojimas montuojant

 

Pasekmės

• drėgmė ir pelėsiai aplink langus ir duris

• įtrūkimai tinke aplink langą

• sumažėja šilumos ir garso izoliacijos savybės

• jungčių sandarumo sutrikimai

 

Pastato viduje tarp šiltų ir vėsių vietų yra oro judėjimas. Šiluma visada iš aukštesnės temperatūros zonos juda į vietas, kuriose yra mažesnė temperatūra.

TEMPERATŪROS KRITIMAS. Dėl temperatūros mažėjimo kinta oro prisotinimo vandens garais lygis - vadinamas santykiniu drėgnumu.

Mažėjant garų temperatūrai ore iki 100% soties būklės, tai veda prie kondensacijos.

 

langų montavimas

Ant senų, nepakankamai izoliuotų langų, rasos lašus galima pamatyti ant stiklo. Sumontavus naujus, modernius langus, kurie turi labai geras šilumines izoliacines savybes, drėgmė gali kondensuotis vietose, tarp langų rėmų ir mūro, tada kai izoliacines medžiagas sudaro tik poliuretano montavimo putos. Neapsaugotos poliuretaninės montavimo putos prisotinamos vandens garų, taip žymiai pablogėja jų šiluminės izoliacijos savybės.

Sumažėja paviršiaus temperatūra lango rėmo prijungimo vietose ir susidaro terminis tiltelis. Šiose vietose, gali rasoti, drėgti arba atsirasti pelėsis ant angokraščio vidinės dalies.

Mažėjant temperatūrai keičiasi santykinis oro drėgnumas ir gali pilnai prisisotinti iki 100%. Tuo metu vandens garų perteklius kondensuojasi ant šaltų paviršių.

Pavyzdys: Paviršiaus temperatūra yra +20 ° C, kondensatas atsiranda tada, kai vandens kiekis siekia 17,5 g/m3. Jei temperatūra nukrinta iki +10 ° C, garai kondensuojasi esant tik 8,7 g/m3 vandens ore.

Galima pažymėti, kad kalbant apie fizikos dėsnius prastai izoliuoti pastatai ir langų montažinės siūlės yra pagrindinė vandens garų kondensacijos priežastis vietose kur šaltesnis paviršius. Taip atsiranda šilumos nuostoliai ir susidaro netinkamos gyvenimo sąlygos. Užkirsti kelią šiems reiškiniams, galima naudojant tinkamas statybos technologijas.

Viena iš prevencinių priemonių, tai sujungimo siūlei sudaryti ir palaikyti sausą ir izoliacinę funkciją.

Poliuretano putų drėgmės įgeriamumas yra gana didelis. Drėgmė skverbiasi ne tik iš periferinės sienos, bet ir patalpos.

Keturi šeimos nariai per vieną dieną vidutiniškai „gamina“ 10 litrų vandens drėgmės pavidale, (virimas, skalbimas, vonios kambarys ...).

Trūkstant ventiliacijos, didelė dalis drėgmės kondensuojasi ant vėsių paviršių (skerbiasi į montažinę siūlę ir virsta vandeniu).

langų montavimo juosta

Paveikslėlyje parodytas lango rėmo ir sienos sujungimo pjūvis su izoterme ( tos pačios izotermės kreivės taškai).

Norėdami išvengti vandens garų kondensacijos, drėgmės ir pelėsio atsiradimo uždarose patalpose ant aggokraščio ar lango rėmo būtina užtikrinti, kad temperatūra bet kuriame taške būtų ne mažesnė nei +13 ° C.

 

langų montavimas

Termovizinė nuotrauka rodo didžiausius šilumos nuotekius iš pastato kuriame sumontuoti nauji langai be reikiamų garoizoliacinių medžiagų 

langų montavimas

 

Izotermės kreivei įtakos turės ir lango montatavimo vieta angokraštyje. Pavaizduoti trys sprendimai. Iš izotermių išsidėstymo matyti, kad tinkamiausia lango padėtis sienoje, tai vidurys.

langų montavimas

Klaidos montuojant langus

Lango angos paruošimas.

Langų montuotojai turi būti tinkamai apmokyti, kaip montuoti naują langą. Prieš išimant seną lango rėmą, būtina pamatuoti pagamintą langą, ar jis atitinka matmenis. Reikiamas dėmesys turėtų būti skiriamas paruošiant angokraščio paviršių: pašalinti atskilusias dalis, išsiurbti dulkes, nugruntuoti paviršių.

 

langų montavimas

 

Per didelis montavimo putų storis sukelia įtrūkimus tinke. Kuo didesnis yra montavimo putų paviršius, tuo didesnis jų drėgmės įgeriamumas. Sumažinti putų plotą galima įterpiant polistireno plokštes. 

langų montavimas

Nepakankamas sprendimas

Tinkas iš išorės ir vidaus. Tinko garoizoliacijos nepakanka apsaugoti putas nuo drėgmės, esančios patalpoje. Vandens garai be kliūčių patenka į montažinį sujungimą (montavimo putas). 

langų montavimo juostos

Vidus - tinkas, išorė - silikoninis hermetikas. Montavimo putas iš išorinės pusės padengus hermetikais, o iš vidinės nutinkavus, gaunamas „šiltnamio efektas".  Per tinką garai lengvai patenka į montavimo putas, tačiau per hermetiką nepasišalina į išorę. Drėgmė kaupiasi siūlėje, vėsta ir kondensuojasi.

langų montavimo juostos

Pagrindinis sujungimo principas

Iš vidaus sandariau nei iš išorės. Pagrindinis langų montavimo principas ir yra išvengti drėgmės perdavimo iš vidaus į montažinės siūlės vidų.

Tai pasiekiama naudojant garo ir hidroizoliacines juostas  (Langų sandarinimo juostas galite rasti čia..)

langų montavimo juostos

Pagrindiniai jungties reikalavimai

  • Šiluminė izoliacija. Pilnai užpildyta montažinė siūlė ir užtikrintas tinkamas šiluminės izoliacijos koeficientas (Soudafoam32mW/K.m)
  • Garso izoliacija. Soudafoam tipo montavimo putos slopina garsą iki 58 db.
  • Kompensuoti judėjimus ir apkrovas. Turi atitikti bendrus fizinius reikalavimus, absorbuodamos jėgų pasikeitimus tarp pastato ir lango rėmo, temperatūros pokyčius, vibraciją ir kitus statybinius judėjimus.
  • Drėgmė patalpoje. Norint išsaugoti šiluminės izoliacijos savybes, poliuretano putos iš vidaus turi būti apsaugotos nuo drėgmės ir turėti garų barjerą.
  • Išorinės jungties apsauga. Išorinė montažinės jungties dalis yra veikiama atmosferinių veiksnių (lietaus, UV spindulių, temperatūros pokyčių).

 

langų montavimo juostos

Poliuretano putos turi būti veiksmingai apsaugotos nuo atmosferos poveikio, ypač UV spindulių poveikio ir vandens patekimo, bet tuo pačiu metu galėtų išleisti vandens garus į išorę. Išorinė putų apsauga turi būti pralaidi vandens garams, bet nepralaidi vandeniui.

Gaminant aukštos kokybės langus, vertėtų jau projektavimo  etape  atidžiai apsvarstyti galimas alternatyvas:

  • pasirinkti montavimo būdą priklausomai nuo statinio tipo

  • pasirinkti tinkamą lango rėmo montavimo vietą sienoje.

  • tinkamos sandarinimo sistemos pasirinkimas.

  • nestandartiniai sprendimai, pavyzdžiui, jungiamųjų dalių montavimo įdėklai, lango tvirtinimo mazgai, ir t.t.

 


Paruošta pagal SOUDAL pateiktą medžiagą

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.