Kaip išorės sienoms tvirtinamos poliuretaninės (PIR) plokštės su folija

Poliuretano PIR plokštės FFPIR ALK šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš standžių poliuretano putų (PIR) šerdies ir iš abiejų pusių padengtos daugiasluoksne aliuminio folija.

Plokštės pasižymi itin mažu šilumos laidumo koeficientu, todėl reikia iki dviejų kartų plonesnio izoliacinio sluoksnio, nei montuojant kitas izoliacines medžiagas.

Aliuminio folijos sluoksnis veikia ir kaip garų barjeras, todėl užtikrinamas konstrukcijos sandarumas. Itin sandarios plokštės. Yra nedidelio svorio, todėl neapkraunama pastato konstrukcija. Svoris apie 35 kg/m3.

PIR plokščių su folija panaudojimas

FFPIR ALK plokštės yra su išdrožomis, jos naudojamos sienų ir stogų apšiltinimui viduje ir išorėje. FF-PIR šilumos izoliacinės plokštės dažniausiai naudojamos apšiltinti sienas, plokščius ir šlaitinius stogus, izoliuoti sienas iš vidaus, įrengti karkasinių ir trisluoksnio mūro sienų izoliaciją, taip pat, naudoti kitų konstrukcijų apšiltinimui, kur reikalinga itin efektyvi šilumos izoliacija.

Montavimas ventiliuojamam fasadui PIR su folija plokštes

FF-PIR plokštės yra sandarios, todėl užtikrina ir viso pastato sandarumą. PIR plokštės yra atsparios drėgmei, todėl ventiliuojamam fasadui nereikia papildomų priešvėjinių plėvelių ar kitų medžiagų, šiose plokštėse nevyksta vidinė konvekcija.

Gautos konstrukcijos nereikia vėdinti, nes drėgmė FF-PIR plokštėse nesikaupia. FF-PIR ventiliuojamo fasado sistema atitinka priešgaisrinius reikalavimus, nes PIR veikiamas liepsnos anglėja ir stabdo ugnies plitimą. Esant padidintiems fasado atsparumo ugniai reikalavimams, galima naudoti FF-PIR FR plokštes, kurios yra padengtos specialia priešgaisrine danga.

Šių plokščių degumo klasė yra B-s1, d0 ir ją galima naudoti daugiaaukščių pastatų apšiltinimui.

1. Cokolinė pastato dalis apšiltinama Finnfoam F-300 XX plokštėmis.

2. FF-PIR plokštės pradedamo klijuoti nuo sienos kampo. Geresniam efektui pasiekti, plokštes galima pjauti 45 laipsnių kampu. Plokščių klijavimui naudojamos klijuojančios putos (poliuretaniniai klijai), tvirtinimui taip pat naudojamos dvi smeigės tvirtinamos plokštės galuose.

Poliuretano klijai:

3. Į plokščių sujungimą užpurškiama klijuojančių putų

4. Antroji eilė montuojama taip pat, kaip pirmoji. Šiltinimo plokštės ant šiltinamo paviršiaus išdėstomos taip, kad atskirų plokščių eilių siūlės nebūtų vienoje vertikalėje.

Plokščių sujungimo siūlės sandarinamos juostomis:

5. Ant FF-PIR plokštėmis apšiltinto fasado tvirtinamas medinis karkasas apdailai. Mediniai tašai tvirtinami vertikaliai, 60 cm vienas nuo kito, ankeravimo varžtais, tvirtinamais kas 60 cm. Ankeravimo varžtai kerta šilumos izoliaciją kiaurai ir tvirtinasi į mūrą.

6. Jeigu medinės apdailinės dailylentės bus tvirtinamos horizontaliai, pakanka vienos eilės karkaso. Jeigu dailylentės bus tvirtinamos vertikaliai, tada ant vertikalaus medinio karkaso reikia pritvirtinti grebėstus horizontaliai.

7.

8. Ventiliuojamas fasadas su medinių dailylenčių apdaila

Trisluoksnio mūro siena su PIR su folija plokštėmis

Trisluoksnio mūro konstrukcija įrengiama, kai namo išorės apdailai pasirenkamos apdailinės plytos. Dėl A++ klasės reikalavimų, tokios sienos storis didėja, todėl rekomenduojame rinktis kiek įmanoma efektyvesnes šilumos izoliacijos plokštes. Itin efektyvios FF-PIR plokštės leis maksimaliai sumažinti sienos storį ir padės užtikrinti sandarumą.

FF-PIR plokščių privalumai:

  • FF-PIR šilumos laidumas λD yra 0,022 W/mK, todėl reikia iki 2 kartų plonesnių plokščių nei šiltinant tradicinėmis izoliacinėmis medžiagomis
  • Plokštėms nereikalingi atskiri vėjo ar garų barjerai.
  • Plokštės nesukrenta ir nesuslūgsta.

Susiję prekės