Kaip dėti pamatų membraną (plėvelę)? Kuri pusė turi būti į pamatą? Kam reikalinga užbaigimo juosta viršuje? Kaip tvirtinti membraną prie sienos ar į putplastį?

Apšiltinus pamatą su EPS (polistireninio putplasčio) plokštėmis, reikia nepamiršti įrengti ir hidroizoliaciją, kad apsaugoti pamatą nuo kondensato, gruntinių vandenų, drėgmės ir tuo pačiu pelėsio.

Tam naudojama drenažinė membrana, dar tarp statybininkų vadinama gumbuota ar spuoguota plėvelė.

Kadangi ši plėvelė yra su įdubomis vienoje pusėje, o kitoje su gumbais (iškilimais), todėl dažnai kyla klausimas „KURI PLĖVELĖS PUSĖ TURI BŪTI NUKREIPTA Į PAMATĄ?”

Atsakymas: iškilimų viršūnės turi remtis į pamatą. Tokiu būdu gruntas (ir jo drėgmė) yra atskiriamas nuo sienos, o susidaręs oro tarpas palaiko sienos vėdinimą. Šiuo tarpeliu judės oras ir taip neleis užsistovėti kondenstui ir drėgmei. Membraną reikia dėti ant švarių paviršių, kuriuose nėra nieko, kas galėtų ją pažeisti.

Toks montavimas yra skirtas būtent membranoms, kurios yra be geotekstilės sluoksnio. Jeigu membrana yra su geotekstilės sluoksniu, tuomet jos montavimas priklauso nuo panaudojimo būdo (pamatams, stogui ar terasai).

Kaip sujungti membraną, jeigu naudojama ne iš vieno lakšto?

Jeigu reikia sujungti membraną iš dviejų ar daugiau membranos gabalų, tuomet rekomenduojama naudoti dvipusę butilinę sandarinimo juostą. Ant vieno gabalo galo maždaug 10cm nuo krašto užklijuoti juostą ir ant viršaus uždėti kitą gabalą. Tokiu būdu užleidžiama membrana viena ant kitos ir siūlė užsandarinama. Butilinė juostelė per kurį laiką vulkanizuosis ir bus patikima bei sandari siūlė.

Kam reikalinga užbaigimo juosta (profilis) membranos viršuje? Ir kaip jį tvirtinti?

Specialiai pritaikytas ir išformuotas profilis naudojamas kaip užbaigimo juostelė uždengti membranos viršutinę dalį. Užbaigimo profilis (juostelė) izoliuoja viršutinę membranos dalį, kuri neleidžia vandeniui tekančiam siena, patekti tarp pamato ir membranos. Taip pat neleidžia smėliui ir įvairiems teršalams prasiskverbti tarp membranos ir sienos. Visa tai padeda apsaugoti nuo drėgmės tarpą tarp sienos ir membranos, taip išvengiant pelėsio. O apsauga nuo smėlio ir teršalų svarbu, nes jeigu tarpas tarp sienos ir membranos yra užpildytas, tuomet nevyksta pakankamas oro judėjimas tarpelyje ir taip neišgaruoja perteklinė drėgmė.

Be to užbaigimo profilis (juostelė) apsaugo membraną statybų metu. Nes, kai paliekama palaida viršutinė membranos dalis, tuomet dažnai ją aplaužo, užlenkia ir kitais būdais pažeidžia.

Užbaigimo profilis tvirtinamas taip pat kaip ir membrana – naudojant spiralinius kaiščius arba mebranos vinis. Membranos tvirtinimas aprašytas žemiau.

Kaip tvirtinti membraną prie sienos ir putplasčio?

Montuojant membraną, ją reikia pritvirtinti prie sienos, kad būtų galima gražiai, lygiai ir tvarkingai ją sudėti. Tvirtinimas prie sienos priklauso nuo to, kokia yra siena, prie kurios tvirtinama.

Jeigu siena yra apšiltinta polistireniniu putplasčiu EPS ar ekstruziniu putplasčiu XPS, tuomet reikia naudoti spiralinius kaiščius, skirtus membranai tvirtinti. Įsukant spiralinius kaiščius, jie tvirtai pritvirtina ir prispaudžia membraną. Galvutė pritaikyta taip, kad užpildytų mebranos įdubą.

Jeigu siena nešiltinta, tuomet reikia naudoti specialius grūdinto plieno vinis su specialia plastikine tarpine, kuri hermetizuoja vinių pritvirtinimo vietą. Šie vinys įkalami į pamato sieną.

Pasinaudokite proga įsigyti membranas ir jų tvirtinimus pigiau.

Perkant rinkinį – PIGIAU!

Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.