Fibrocementines dailylentes rasite čia »

1.VENTILIUOJAMO FASADO PRINCIPAS IR JAM KELIAMI REIKALAVMAI

1.1 Vėdinamas fasadas negali vykdyti atraminės pastato funkcijos.

1.2 Vėdinamų fasadų konstrukcija nėra skirta išlyginti plokštumas, t.y. ištaisyti staybinius trūkumus, kurių nuokrypiai nuo vertikalės ir horizontalės yra didesni nei 100 mm.

1.3 Vėdinamo fasado konstrukcija yra tvirtinama kaip atskira ir nepriklausoma fasado dalis, tam tikslui konstruktoriaus turi būti atliekami statiniai skaičiavimai.

1.4 Šiltinamų statinių atitvarinėse konstrukcijose eksploatacijos metu būtina išvengti drėgmės kaupimosi:

1.4.1 kad nesikondensuotų garai ant vidinės apdailinės lentelės sienelės, vėdinamas oro tarpelis tarp
lentelių ir šiltinamos medžiagos turi būti ≥30 mm, bet ne daugiau kaip 100 mm;
1.4.2 viršutinė ir apatinė fasado dalis, taip pat langų ir durų angokraščiai turi turėti tiesiogines vėdinimo angas išoriniam orui patekti;
1.4.3 oro tarpo vėdinimo angų dydis nurodomas projektavimo dokumentuose, bet turi būti ne mažesnis kaip 50 cm2 vienam ilginiam (horizontaliąja kryptimi) vertikalaus oro tarpo metrui.

1.5 Vėdinamo oro tarpo dviejų (a) lygių ir vieno lygio (b) karkasuose suformavimo principinės schemos pateiktos 7 paveiksle.

1.6 Vėdinimo angos turi būti ne didesnės nei 10 mm skersmens arba turi būti naudojami specialūs profiliuočiai su vėdinimo angomis (7 pav.);

1.7 konkrečius vėdinamų kanalų ir angų dydžius pateikia projektuotojas, atsižvelgdamas į pastato paskirtį, aukštingumą.

1.8 Tvirtinant fibrocementines lenteles prie karkaso, turi būti užtikrintas visos fasado konstrukcijos stiprumas ir pastovumas, kad ji atlaikytų vėjo apkrovas, savąjį svorį bei smūgines apkrovas, rovimo ir kirpimo apkrovas bei temperatūrinius pokyčius.

1.9 Įrengiant vėdinamą fasadą ypatingą dėmesį reikia atkreipti į naudojamų medžiagų suderinamumą (pvz., aliumininiai elementai neturi liestis su cinkuotaisiais elementais, vengti elektrocheminės korozijos židinių).

2. Ventiliuojamo fasado sistema montuojama pagal projektavimo reikalavimus ir turi atitikti statybos specifikacijas. FASADŲ ĮRENGIMO DARBAI. Vėdinamų fasadų su mineralinės vatos šilumos izoliacija įrengimas ST 121895674.08:2011

Fibrocementines dailylentes rasite čia »

2.SISTEMOS ĮRENGIMO DARBAI

2.1 Sistemos įrengimo darbų etapai:

2.1.1 pagrindo įvertinimas;
2.1.2 pagrindo paruošimo, sutvirtinimo darbai (jei reikia), mechaninių pažeidimų šalinimas;
2.1.3 atitinkamos laikančiojo karkaso konstrukcijos parinkimas ir įrengimas;
2.1.4 atitinkamos jungimo ir tvirtinimo detalių elementų sistemos parinkimas bei naudojimas;
2.1.5 šilumos ir vėjo izoliacijos tvirtinimo būdas.
Parinkimas vykdomas atsižvelgiant į pasirinktą laikančiojo karkaso konstrukcijos tipą. Šilumos ir vėjo izoliacija gali būti montuojama tarp karkaso elementų arba tvirtinama smeigėmis.
Darbai pradedami tik iš dalies įrengus laikančiojo karkaso konstrukciją, t.y. nustačius fasado plokštumų nuokrypius nuo vertikalės ir horizontalės, išlyginus fasado plokštumas ir užinkaravus kronšteinus;
2.1.6 išorinės fasado apdailos tvirtinimo būdo parinkimas:
− Matomas – naudojami varžtai, kniedės;
− Nematomas – naudojami klijai.

2.2 Fibrocementines dailylentes mechaniškai tvirtinant prie karkaso, tarp dailylenčių ir karkaso visada turi būti naudojama EPDM kompensacinė juosta.

2.3 Vėdinamų fasadų įrengimo darbai gali būti vykdomi vienu metu su kitais bendraisiais statybos darbais: stogo įrengimu, langų montavimu, cokolio šiltinimu. Langų montavimo darbus būtina derinti su Sistemos įrengimo darbais.

2.4 įrengiamos priešgaisrinės užtvaros (jei tai numato projektuotojas arba atsižvelgiant į pastato aukštingumą); dažniausiai šis reikalavimas taikomas aukštybiniams pastatams;

2.5 Tikslesnius Sistemoms keliamus reikalavimus, darbų atlikimo eiliškumą, leidžiamus nukrypimus, detalių mazgus ir projektinius sprendinius pateikia projektuotojas (PV) Projekte.

3.PAGRINDO ĮVERTINIMAS IR PARUOŠIMAS

3.1 Sienų paviršius turi būti lygus, švarus, nepažeistas ir tvirtas. Modernizuojant senus pastatus, pagrindo paruošimo reikalavimai turi būti numatyti projektavimo dokumentuose.

3.2 Nešvarumai, skiedinio likučiai, ir kitos atšokusios dalys, kurios gali trukdyti kokybiškam Sistemos darbų etapų atlikimui nuvalomi/nudaužomi atitinkamomis priemonėmis.

4. ALIUMINIO, NERŪDIJANČIO PLIENO ARBA CINKUOTO KARKASO MONTAVIMAS IR JO SAVYBĖS

4. 1 Reikiamos jungimo ir tvirtinimo detalių elementų sistemos parinkimas bei naudojimas:

4.1.1 tvirtinimo sistema parenkama atsižvelgiant į pastato plano ir fasado sudėtingumą;
4.1.2 visų tvirtinimo komponentų savybės turi išlikti nepakitusios visą sistemos naudojimo laiką, įvertinant normalias naudojimo sąlygas ir priežiūrą.

Reikalaujama, kad:
− visi komponentai būtų chemiškai ir fiziškai stabilūs;
− visos medžiagos būtų natūraliai atsparios korozijai, pelėsiams ir UV arba jos turi būti prieš naudojant atitinkamai apsaugotos;
medžiagos turi būtų tarpusavyje suderinamos (negali vykti elektrocheminė korozija).

4.2 Laikančiojo karkaso konstrukcijos jungimo ir tvirtinimo detalės parenkamos atsižvelgiant į naudojamus karkaso elementus, statikos skaičiavimus. Vengti elektrocheminės korozijos židinių, kad nebūtų pažeistas Sistemos ilgaamžiškumas.

4.3 Inkaravimo sistema parenkama priklausomai nuo pagrindo konstrukcijos ir jo būklės. Pats inkaras kronšteinui tvirtinti parenkamas bandymų metodu (inkarų ištraukimo/rovimo bandymo protokolas), atsižvelgiant į gamintojo/tiekėjo rekomendacijas.
Taip pat būtina remtis konstruktoriaus statikos skaičiavimais ir tenkinti stiprumo ir pastovumo (pagal STR 2.01.01(1):2005) reikalavimus. Pateikiamas ir inkaro ištraukimo/rovimo jėgos F (kN) bandymų protokolas.


4.4 Remiantis detaliosiomis pastato išpildomosiomis nuotraukomis, suderintomis su Projektu, atliekamas pastato (nu)žymėjimas.

4.5 Prie pagrindo montuojami kronšteinai, po kuriais būtina naudoti izoliacinius tarpiklius. Kronšteino gembės ilgis parenkamas pagal šilumos izoliacijos storį ir įvertinant numatomą vėdinamą oro tarpą. Kronšteinų skaičius ir žingsnis nurodomas techniniame montavimo schemos projekte ir turi būti suderintas su architektūriniais brėžiniais bei parengtas remiantis konstruktoriaus skaičiavimais.

4.6 Montuojamas vertikalus/horizontalus (jei pasirinkta karkaso sistema dviejų lygių) laikančiojo karkaso konstrukcijos profilis. Karkaso žingsnis nurodomas techniniame montavimo schemos projekte ir turi būti suderintas su architektūriniais brėžiniais bei parengtas remiantis konstruktoriaus skaičiavimais. Maksimalus nepertraukiamo profilio ilgis – 3000mm.
Temperatūros pokyčiams kompensuoti tarp karkaso profiliuočių paliekamas ne mažesnis kaip 10 mm tarpas.

4.7 Reikalavimai aliumininio karkaso sisteminiams elementams:

4.7.1 gali būti naudojami tik ekstrudiniu būdu pagaminti aliumininiai profiliuočiai, aliuminio.
Gali būti lankstomi tik nesisteminiai aliumininiai gaminiai;
4.7.2 sujungimams naudojami tik nerūdijančiojo plieno savisriegiai ir savigręžiai varžtai;
4.7.3 maksimalus aliumininio profiliuočio ilgis – ne daugiau kaip 3000 mm;
4.7.4 vertikalūs aliumininiai profiliuočiai prie vieno sieninio kronšteino turi būti fiksuojami profiliuočio viduryje arba viršutinėje profilio dalyje, o visi kiti sujungimo taškai paliekami paslankūs.
Tvirtinimo taškų schemos pavyzdys pateiktas 9,10 paveiksluose;
4.7.5 visos aliumininių profiliuočių jungtys turi būti suprojektuotos ir sumontuotos taip, kad prie jų po to būtų galima montuoti fasadines plokštes. Profiliuočių jungties negalima projektuoti apdailinės plokštės viduryje.

4.8 Reikalavimai cinkuotųjų profiliuočių karkaso sisteminiams elementams:

4.8.1 profiliuočiai turi būti pagaminti iš karštai cinkuoto plieno.
4.8.2 profiliuočių negalima pjauti abrazyviniais diskais. Profiliuočius reikia kirpti žirklėmis arba pjauti juostiniu pjūklu;
4.8.3 nepertraukiamo profiliuočio ilgis ≤3000 mm arba kas pastato aukštą;
4.8.4 profiliuočiams jungti tarpusavyje turi būti naudojami cinkuotieji arba nerūdijančiojo plieno savisriegiai ir savigręžiai varžtai;
4.8.5 visos plieninių profiliuočių jungtys turi būti vienoje eilėje, kad po to prie jų būtų galima montuoti fasadines plokštes (jei Projekte nenurodyta kitaip);
4.8.6 metalinių profiliuočių jungtis niekada negali būti plokštės viduryje.
Tam kad sistemos iš plieno profiliuočių konstrukcija būtų montuojama teisingai ir saugiai, turėtų būti konsultuojamasi su sistemos tiekėju/gamintoju.

9 pav. Kronšteinų ir vertikaliųjų profiliuočių standžiųjų ir paslankiųjų tvirtinimo taškų schemos pavyzdys

10 pav. Kronšteinų ir vertikaliųjų profiliuočių standžiųjų ir paslankiųjų tvirtinimo taškų schemos
pavyzdys 2

11 pav. Tvirtinimo schema

4.9 Fiksuotas profilių tvirtinimas galimas tik vienoje plokštės tvirtinimo linijoje.

4.9.1 Įrengiant fasado dailylentes turi būti paliekami tarpai tarp aliuminio profilių ir fasado dailylenčių, kad atsiradus deformacijoms nesusiliestų lentelės ar aliuminio profiliai.

 

12 pav. Kronšteinų tvirtinimo schema

13 pav. Dažniausiai kronšteinų montavime daromos klaidos

14 pav. Tarpų įrengimas tarp horizontalių siūlių

5. Karkaso montavimo instrukcija galioja tik perkant medžiagas iš UAB Paladija, priešingu atveju tikslią montavimo instrukciją nurodo karkaso gamintojas/ pardavėjas.

Fibrocementines dailylentes rasite čia »

5. MEDINIO KARKASO MONTAVIMAS IR JO SAVYBĖS

5.1 Mediniam karkasui įrengti naudojami tik spygliuočių medienos (pušis, eglė) tašai. Gali būti naudojama klijuota mediena. Sluoksnių storis gali kisti nuo kelių centimetrų iki 3 mm;

5.2 Medienos apsauga. Kad medinė konstrukcija būtų ilgaamžė, ji turi būti apsaugota nuo puvimo ir kenkėjų.
Antiseptikais mediena impregnuojama apdirbimo įmonėje.
Apsaugai nuo kenkėjų naudojamos cheminės medžiagos – insekticidai. Medinės konstrukcijos turi būti įmirkytos atipirenais.

5.3 Specialūs reikalavimai arba kriterijai atskirais atvejais (kiti, toliau neapibūdinti reikalavimai) yra tiekėjo ir pirkėjo susitarimo objektas, t.y. papildomai aprašomi produkto pateikimo sąlygose ir aprašuose.

5.4 Plyšių gylis, nepriklausomai nuo statybinės detalės paviršiaus kokybės klasės, turi būti ne daugiau kaip 1/6 detalės pločio – esant nesistemingoms skersinėms apkrovoms, ir ne daugiau 1/8 detalės pločio – esant sistemingoms skersinėms apkrovoms.

5.5 Jeigu užsakyme nėra susitarimo dėl paviršiaus kokybės klasės, įprastai gaminiai pateikiami su standartine paviršiaus kokybe.

5.6 Darbas su mediena:
5.6.1 numatyti priemones konstrukcijų ir viso pastato standumui ir stabilumui montavimo ir naudojimo metu užtikrinti;
5.6.2 medinė konstrukcija turi būti suprojektuota ir pagaminta taip, kad ji būtų apsaugota nuo peršalimo, kapiliarinės ir kondensacinės drėgmės;
5.6.3 medinės konstrukcijos turi būti sukonstruotos taip, kad būtų gerai vėdinamos;
5.6.4 neleidžiama medinių konstrukcijų aklinai užtaisyti mūrinėse sienose;
5.6.5 laikančiosios medinės konstrukcijos į pamatus, mūrines sienas, plienines ir gelžbetonines kolonas, betoninius ir kitus šilumai laidesnių medžiagų konstrukcijų elementus (kai liečiasi tiesiogiai) atremiamos per hidroizoliacinius tarpiklius;
5.6.6 konstrukcijų, eksploatuojamų galimo kondensato susidarymo sąlygomis, medinius tašus montuojant ant laikančiosios mūrinės ar g/b konstrukcijos, tarp medienos ir pagrindo būtina naudoti atskiriančias hidroizoliacines juostas.

5.7 Medienos kokybės reikalavimai pateikti 16 pav.

15 pav. Medienos kokybės rodikliai

16 pav. Plokštės tvirtinimas prie medinio karkaso

6.FIBROCEMENTINIŲ DAILYLENČIŲ MONTAVIMAS

Darbų eiga.

Ilgaamžiškumui užtikrinti Shera Plank ir Olar Ivory fibrocementines dailylentes būtina dažyti.

Rekomenduojama prieš montuojant dailylentes nugarinę pusę, dažyti/impregnuoti vieną kartą, fasadinę pusę gruntuoti ir vieną kartą dažyti. Baigus montavimo darbus dažyti fasadinę pusę antrą kartą.

6.1 Karkaso apačioje (nemažiau 50mm nuo žemės) tvirtinama distancinis elementas 8mm storio.

6.2 Sukama lentelė nemažesniais savisriegiais kaip 4x40 galvutės matmuo nemažiau 7,8mm. (17 pav.)

17 pav. Minimalūs savisriegio matmenys

6.3 Lentelė ant skirtinkų profilių/tašų tvirtinama dviejuose taškuose standžiai, kituose paslankiai. (19-20 pav.)

*Standus taškas- tvirtinama tiesiogiai savisriegiu.
*Paslankus taškas- savisriegiui kurio storis 4mm, gręžiama 5,5mm kiaurymė ir savisriegis tvirtinamas per kiaurymės centrą. (20 pav.)

18 pav. Lentelių tvirtinimo schema

19 pav. Lentelių standžių/paslankių taškų ir atstumo nuo lentelės krašto iki savisriegio tvirtinimo schema

20pav. Paslankaus taško tvirtinimas

6.4 Nuo lentelės šono iki savisriegio centro paliekamas tarpas nemažiau kaip 20mm. (19 pav.)

6.5 Nuo lentelės viršaus iki savisriegio centro paliekamas tarpas nemažiau kaip 25mm. (19 pav.)

6.6 Lentelės užleidžiamos viena ant kitos nemažiau kaip 30mm.

6.7 Tarp lentelių paliekamas tarpas 5-8mm, kompensuoti karkaso temperatūrines deformacijas.

21pav. Tarpas tarp lentelių

6.8 Tvirtinimo taškų negalima perspausti, rekomenduojama palikti savisriegio galutę 0,3-1mm iškilusę nuo lentelės paviršiaus plokštumos. (22 pav)

6.9 Kompensuoti temperatūrinėm deformacijom naudojamos EPDM tarpines tarp karkaso ir lentelių. (24 pav)

22 pav. Lentelės tvirtinimas savisriegiais

23 pav. Dažniausiai montavime daromos klaidos perspaudžiant montavimo taškus

24 pav. Fibrocementinių dailylenčių montavimo schema

Fibrocementines dailylentes rasite čia »

7. FIBROCEMENTINIŲ DAILYLENČIŲ PJAUSTYMAS,GRĘŽIMAS IR SANDĖLIAVIMAS

7.1 Dirbant su fibrocementinėmis dailylentėmis, kaip ir su kitomis statybinėmis medžiagomis, turi būti naudojamos individualios apsaugos priemonės ir laikomasi vietos įstatymų ir taisyklių

7.2 Dailylenčių pjovimas ir gręžimas yra dulkes sukeliantys procesai, todėl turi būti imtasi tinkamų atsargumo priemonių. Dulkės, kylančios iš fibrocementinių dailylenčių, apibūdinamos kaip mineralinės kilmės, tačiau dėl ilgalaikio poveikio gali sukelti lėtines ligas;

7.3 Kai naudojama stacionari pjovimo įranga, tuomet dailylentės pjaunamos iš fasadinės jos pusės (pjovimo diskas visada turi pjauti iš priekinės plokštės pusės). Ribinis diskinio pjūklo greitis turėtų būti 40–50 m/s. Pjovimo gylis – 10–15 mm žemiau plokštės;

7.4 Skylės išgręžiamos iš priekinės plokščių pusės su kietmetalio grąžtu 1500 aps./min įrankiu. 
Dailylentės apačioje visada reikia padėti medinę lentą, kad būtų išvengta plokštės aptrupėjimo skylės gręžimo vietoje;

7.5 Nupjovus dailylentę briaunos turi būti nušlifuotos smulkiu švitriniu popieriumi ir apdirbtos specialia danga hermetikais, dažais.

7.6 Jei reikia, dailylentės gali būti plaunamos švariu tekančiu (ne didelio slėgio!) vandeniu arba neagresyviomis valymo priemonėmis.

7.7 Dailylenčių sandėliavimas

7.7.1 Dailylentės sandėliuojamos paletėmis, horizontaliai, apsaugant jas nuo drėgmės ir dulkių.
7.7.2 .Sandėliuojamos dailylentės tolygiai turi būti atremtos visu savo ploto.
7.7.3 Apsaugai nuo išorės poveikių gali būti naudojama laikina pastogė ar pan.
7.7.4 Dailylenčių negalima sandėliuoti po atviru dangumi.
7.7.5 Prieš montavimą dailylentės turi būti laikomos tokiomis drėgmės sąlygomis, kuriuos atitiks būsimas jų naudojimo sąlygas.

7.8 Dailylentes transportuojant rankomis, nešti tik vertikalioje padėtyje

25 pav. Dailylenčių saugojimas, transportavimas rankomis

Fibrocementines dailylentes rasite čia »

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.
Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.