Maloni tyla

Vidaus kanalizacija Skolan-dB = garso izoliacija = patogu gyventi

Įsivaizduokite komfortabilų būstą su daug patogumų. Jokių avarijų ir triukšmo. Įsivaizduokite, kad tai Jūsų butas po to, kai jame įrengėte mažatriukšmę kanalizaciją MAGNAPLAST.

Originali garsui nelaidžių vamzdžių sistema Skolan-dB – tai aukštos kokybės vamzdžių, pagamintų iš polipropileno, sustiprinto mineraliniu pluoštu, sistema. Ši medžiaga, Skolan-dB vidaus kanalizacijos sistemai, suteikia puikių garso izoliacijos savybių, todėl Skolan-dB yra plačiai naudojama visų tipų statiniuose (individualiuose ir daugiabučiuose gyvenamuosiuose pastatuose, ligoninėse ir pan.)

Originali Skolan-dB garsą sulaikanti vidaus kanalizacija ženkliai pagerina gyvenimo kokybę ir padidina nekilnojamojo turto vertę. Skolan-dB atitinka aukštus ekologinius ir ekonominius standartus, keliamus aukščiausios klasės pastatams.

Techniniai parametrai

Medžiaga

Mineraliniu pluoštu sutvirtinto polipropileno storasieniai vamzdžiai ir fasonin÷s dalys yra ypač patvarios ir atsparios išorės veiksnių poveikiui. Skolan-dB vidaus kanalizacijos konstrukcija yra stabili, todėl sistema išlieka patvari esant kraštutinėms sąlygoms. Dėl to paviršiuje nesikaupia apnašos, nuosėdos, dėl kurių galėtų užsikimšti vamzdžiai. Dėl jų lygumo idealiai prateka nutekamieji vandenys.

Cheminis atsparumas

Vamzdžiai, jungtys ir sandarinimo elementai skirti šalinti chemiškai agresyviems nutekamiesiems vandenims intervale nuo рН2 (rūgštiniai) iki рН12 (šarminiai) ir yra atsparūs karšto vandens poveikiui, esant nuolatiniam tekėjimui iki 90°C ir trumpalaikei apkrovai iki 95°C.

Garso izoliacija

Skolan-dB garso izoliacija atitinka DIN 4109 reikalavimus. Patalpos, kurioms reikalinga apsauga nuo triukšmo: miegamieji, svetainės, viešbučių kambariai, ligonių ir sanatorijų palatos, didaktinės patalpos ir t. t. Standarto DIN 4109 reikalavimai užtikrina žmonių apsaugą gyvenamosiose patalpose nuo slegiančio triukšmo, todėl saugo mūsų sveikatą.
Išmatuota triukšmo absorbavimo vert÷ 21dB (A) atitinka garso izoliacijos matavimo standartą DIN EN 14366 (Fraunhofer Statybos fizikos institutas).

Degumas

Skolan-dB priskiriama degumo klasei B2, pagal standartą DIN 4102.

Fizinės savybės

Tankis = 1,6 g/cm3 pagal DIN 53479
Tempiamasis trūkimas = 50%
Atsparumas tempimui = 20 N/mm2
Išilginio elastingumo modulis = 3800 N/mm2
Linijinio šiluminio plėtimosi koeficientas = 0,09 mm/Km

Spalva

Šviesiai pilka RAL 7035

Asortimentas

Skolan-dB – tai sukomplektuota mažatriukšmė nuotekų sistema, kurią sudaro tokių skersmenų vamzdžiai: DN 50, 75, 100, 160. Vamzdžių ilgis nuo 150 iki 3000 mm, o taip pat sukomplektuota fasoninių dalių sistema.

Leidimai

Vamzdžiai ir fasoninės dalys atitinka techninį leidimą AT/2006-02-1612, išduotą Cobrti Instal.

Ženklinimai

Ant vamzdžių ir fasoninių gaminių yra tokie ženklinimai:

  • gamintojo ženklas
  • kokybės ženklas
  • skersmuo
  • medžiaga
  • produkto žymėjimas (simbolis, kampas)
  • gamybos metai
  • standartas

Transportavimas ir saugojimas:

Transportuojant vamzdžius ir fasonines dalis reikia saugoti nuo pažeidimų. Vamzdžiai turi būti padėti per visą ilgį, kad būtų išvengta galimos vamzdžių deformacijos. Rekomenduojama vengti smūginių apkrovų, ypač, esant žemai temperatūrai. Vamzdžius ir fasoninius gaminius galima laikyti lauke. Sandarinimo elementų nerekomenduojama laikyti ilgiau nei 2 metus.

Saugant vamzdžius, reikia atsižvelgti į tokius aspektus:

  • vamzdžius reikia saugoti, tinkamai juos sudėjus sluoksniais, ir taip jie nesideformuos;
  • paletės aukštis, ant kurios sudedami vamzdžiai, neturi viršyti 1,5 m.

Pakuotė

Vamzdžiai pakuojami į ryšulius ir tvirtinami specialia juosta. Jie laikomi ant palečių. Trumpesni vamzdžiai ir fasoniniai gaminiai pakuojami į tinkamas dėžes.

Vamzdžių montavimas

Vamzdžių pjovimas ir briaunų nusklembimas

Prireikus vamzdžiai gali būti pjaunami tinkamu peiliu, skirtu plastikui, arba įprastu smulkiadančiu pjūkleliu. Pjūvius reikia atlikti statmenai vamzdžio ašiai. Galima naudoti vamzdžių apipjaustymo lovius.

Nupjovus galuose reikia pašalinti atplaišas. Vamzdžių galus reikia apipjauti nuožulniu pjovimo įrankiu arba šiukščia dilde maždaug 15° kampu.

Vamzdžių sujungimas:

  • nuo jungiamųjų galų ir sandarinimo elementų nuvalykite purvą;
  • vamzdžių galus sutepkite tepimo priemone;
  • patikrinkite sandarinimo elementų padėtį ir vientisumą;
  • galą iki atramos įkiškite į movą (ilgų vamzdžių atveju reikia numatyti plečiamuosius plyšius)

Medinio lovio naudojimo būdas vamzdžiams nupjauti

Kanalizacijos vamzdžio lygaus galo briaunų apdirbimas

Atvamzdinis sujungimas

Lygių vamzdžių galų jungimas remontine mova

Jungimas su kompensacine mova

Kompensacinė mova sukonstruota taip, kad būtų atsižvelgiama į pailg÷jimo kompensavimą. Dėl specialaus ilginančio manžeto mažinama vibracija.

Taisyklės jungiant elementus:

  • vamzdžių lygias briaunas šiek tiek užapvalinkite ir, jei reikia, nuvalykite. Nupjauti nuožulnos nebūtina;
  • iš užmaunamos movos ištraukite sandarinimo manžetą ir nesutepę užmaukite jį ant įkišamo vamzdžio galo;
  • sandarinimo manžetą iš išorės sutepkite tepalu, o taip pat sutepkite movos vidinį paviršių;
  • vamzdžio galą su manžetu įstatykite iki atramos į movą;
  • kompensacinė mova maunama ant vamzdžio galo iki ribotuvo;
  • patikrinkite sandarinimo manžeto padėtį.

Tvirtinimas

Kanalizacijos vamzdžius Skolan-dB sumontuokite taip, kad jie nebūtų veikiami įtempimų ir netrukdytų keisti ilgį.

Kanalizacijos vamzdžiams tvirtinti reikia naudoti įprastas apkabas su įdėklais iš guminio profilio.

Judančios apkabos su įdėklu iš guminio profilio pavyzdys

Apkabų išdėstymas

Atstumas tarp apkabų, esant horizontaliai išvedžiojimui, yra apie 10 išorinių vamzdžio skersmenų.
Esant vertikaliam išvedžiojimui, atstumas tarp apkabų turi būti 1-2 metrai, tačiau negali viršyti 2 metrų.
Viename vamzdžio ilgyje (patalpos aukštis didesnis nei 2,5 m) stovams rekomenduojama sumontuoti po vieną kietąją ir vieną slankiąją apkabą.

Kietosios apkabos yra fiksuojantys taškai vamzdyno sistemoje. Kietąsias apkabas lygiesiems vamzdžiams be atvamzdžių rekomenduojama sumontuoti virš jungties apatiniame vamzdžio krašte. Jungtis arba jungčių grupes būtina visada fiksuoti kietąja apkaba.

Slankiojančios apkabos montuojamos taip, kad jos užtikrintų vamzdžio slankumą, esant šiluminei deformacijai. Daugiaaukščiuose pastatuose kanalizacijos stovus reikia užfiksuoti, kad jie nenukristų. Rekomenduojama naudoti tiesiąją vamzdžio atkarpą su kietąja apkaba, kuri montuojama tiesiai po atvamzdžiu.

Kietųjų ir slankiųjų apkabų išdėstymo pavyzdžiai

Vamzdžių tiesimas betone / sienoje

Laikantis reikalingo kruopštumo, Skolan-dB vamzdžius ir fasonines dalis galima montuoti betone arba sienoje. Kad betonas nepatektų į atvamzdžio plyšį, jį reikia užsandarinti lipnia juosta. Vamzdžių angas reikia užkimšti. Vamzdyno elementus reikia tvirtinti taip, kad betonuojant nepasikeistų vamzdžių ilgis.
Jei vamzdis montuojamas į sieninę šachtą, tokiu atveju pagrindas turi būti tinkuojamas ne mažesniu nei 1,5 cm storio sluoksniu.

Tiesimas per perdangą

Per perdangas turi būti tiesiama hermetiškai su garso izoliacija ir apsauga nuo drėgmės. Jei ant grindų liejamas betonas, tokiu atveju tiesimo vietoje vamzdynų dalys apsaugomos apsauginiais gaubtais arba apvyniojamos termoizoliacine medžiaga.

Vamzdyno elementų montavimas

Papildomas atšakas galima prijungti naudojant remontines movas.
Perdarymo vietoje reikia išpjauti tiesią reikiamo dydžio vamzdžio atkarpą (L = jungties ilgis + 2,5 d) ir sumontuoti atšaką. Sujungimo vietą reikia nuvalyti ir apdoroti. Ant likusios vamzdžio be atvamzdžio atkarpos, o taip pat ant vamzdžio dalies, atitinkančios tuščiosios atkarpos ilgį, reikia užmauti po vieną movą. Tada sumontuoti šią dalį ant vamzdyno ir per įpjovų kraštus perkelti movas. Movas reikia pritvirtinti apkabomis.

Skolan-dB ir priešgaisrinė apsauga

Skolan-dB Jums siūlo praktinius ir ekonominius sprendimus, užtikrinančius reikiamą priešgaisrinę apsaugą. Naujos kartos priešgaisrinėms movoms būdingi žymiai mažesni matmenys. Tai užtikrina didesnį naudojimo lankstumą.

Priešgaisrinės movos buvo sukurtos plastikiniams vamzdynams tiesti per sienas. Dėl prispaudžiamojo uždorio priešgaisrines movas galima montuoti po to kai sumontuojama nuotekų sistema. 

Priešgaisrines movas galima sumontuoti tradiciniu būdu – sienoje arba vėliau pritvirtinti kaiščiais.

Straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga, patalpinta www.statybuturgus.lt, yra UAB „Ampas” nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti be UAB „Ampas” raštiško sutikimo - griežtai draudžiama.
Prekė įtraukta į patikusių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Dėmesio. Internetinė parduotuvė naudoja slapukus.
Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje Privatumo Politika.