Minimalus stogo šlaitų nuolydis

Banguoti cemento pluošto lakštai EUROFALA naudojami, kai stogo šlaitų nuolydis yra didesnis negu 12° (22%).

Gegnės

Lakštus EUROFALA galima kloti ant tokių stogų, kuriuose atstumas tarp gegnių (laikančios stogo konstrukcijos) ir jų skerspjūvis yra apskaičiuotas projektuotojo, sumontuoti laikantis to statybos objekto statybinės dokumentacijos.

Renovuojant senesnius stogus, kuriuose atstumai tarp gegnių yra netipiniai, tai yra didesni už leistinus minimalius, gali tekti naudoti papildomas gegnes.

 

Lakštų kainas rasite čia »

 

Atstumas tarp grebėstų

Lakštams EUROFALA atstumas tarp grebėstų priklauso nuo jų ilgio - žr. 1 pav. ir 1 lentelę.

 

DĖMESIO: ilgesni nei 1250 mm lakštai turi būti tvirtinami prie trijų grebėstų.

 

cembrit banguoti lakštai

cembrit banguoti lakštai

Grebėstų skerspjūviai

Kai atstumas tarp gegnių (laikančios stogo konstrukcijos) yra iki 90 cm, dažniausiai sutinkamas grebėstų skerspjūvis yra 38x56 mm. Kai atstumas tarp gegnių yra didesnis nei 90 cm, kiekvieno

objekto grebėstų skerspjūvius, priklausomai nuo jo ypatybių ir statybos vietos (klimatinės zonos), projektuotojas turi apskaičiuoti atskirai.

 

DĖMESIO: Stogo konstrukcijos ir sienų stabilumas turi būti užtikrintas be EUROFALA lakštų. Būtina naudoti „vėjo” stygas.

 

Stogo karnizas

Atstumas nuo EUROFALA lakšto briaunos iki pirmojo montavimo taško turi būti ne mažesnis nei 75 mm.

Jei reikia įrengti didesnį karnizą, reikia pakeisti atstumą tarp pirmosios grebėstų poros (a) - žr. 2 pav..

Kadangi pastato stogo karnizai gali būti pažeidžiami mechaniškai, iš banguotų EUROFALA lakštų padaryta stogo karnizo dalis, nesiremianti į grebėstus, neturi būti ilgesnė nei 60 mm.

cembrit banguoti lakštai

Kraigas

Atstumas tarp paskutinio grebėsto ir kraigo (b) - žr. 3 pav. nėra pastovus ir priklauso nuo stogo šlaito nuolydžio bei panaudotos apdailos čerpės rūšies.

cembrit banguoti lakštai

Temperatūrinės siūlės

Jei stogo ilgis gerokai didesnis nei 40 m (pvz., 100 m), rekomenduojama kas 30 m daryti stogo temperatūrines siūles.


Pateikta informacija yra informacinio pobūdžio, ji skirta bendram supratimui ir negali būti naudojama kaip tiksli instrukcija. Dėl darbų atlikimo, reiktų kreiptis į specialistą, kuris suteiktų kvalifikuotą konsultaciją įvertinęs visas įmanomas aplinkybe