Montavimas – EUROFALA lakštų tvirtinimas

Banguotus EUROFALA lakštus galima tvirtinti ir prie medinių, ir prie metalinių konstrukcijų.

 

Lakštų kainas rasite čia »

 

Tvirtinami lakštai per iš anksto paruoštas tvirtinimo skyles 2 ir 6 bangos viršuje - žr. 22 pav. – nuo karnizo po vieną, o kraigo kryptimi uždedant du gretimus lakštus vieną ant kito - žr. 23 pav. – 75 mm atstumu nuo lakšto briaunos - žr. 16 pav.

 

banguoti lakštai cembrit

 

banguoti lakštai cembrit

 

banguoti lakštai cembrit

Ilgesni nei 1250 mm EUROFALA lakštai (ir standartiniai 1875 mm bei 2500 mm ilgio lakštai) turi būti tvirtinami prie trijų grebėstų.

 

Skylės tvirtinimui gręžiamos grąžtu iš kietmetalio, kurio gręžiamosios dalies skersmuo yra 4 mm didesnis nei varžto skersmuo – žr. 23 pav.

 

DĖMESIO: labiau išsikišusiuose lakštuose, pvz., stogų karnizuose, gali reikėti išgręžti 3 arba 4 tvirtinimo skyles vienoje eilėje – pvz.,2, 4, 6 ir 8 bangos viršuje.

 

Montavimo sistema

Į montavimo sistemą turi įeiti varžtas ir sandarinimo prispaudimo tarpinė. Naudojami varžtai ir sandarinimo prispaudimo tarpinės turi būti parenkami taip, kad nepatektų lietus, būtų apsaugota nuo korozijos ir nebūtų gadinama stogo danga.

 

Montavimo prie medinės konstrukcijos sistema susideda iš mažiausiai 90 mm ilgio ir 6 mm skersmens medvaržčio bei sandarinimo prispaudimo tarpinės (aliuminio poveržlė ir bituminė/EPDM poveržlė - žr. 24 pav. arba apsauginė elastingos sintetinės medžiagos kepuraitė - žr. 26 pav.). Medvaržtis turi būti įsukamas į grebėstą / lentjuostę giliau negu 40 mm.

 

Montavimo prie plieninės konstrukcijos sistema susideda iš mažiausiai 90 mm ilgio ir 5,5 mm skersmens savigręžio varžto bei sandarinimo prispaudimo tarpinės (aliuminio poveržlė ir bituminė/EPDM poveržlė - žr. 24 pav.

 

banguoti lakštai cembrit

 

Montavimo sistemų tvirtinimas

Montavimo sistemas reikia prisukti statmenai grebėstams ir stogo dangos plokštumai.

1.Pirmiausia ant varžto uždedamas sandarinimo prispaudimo tarpinė - žr.23 pav.

2.Varžtas per lakštuose esančias skyles priveržiamas prie konstrukcijos taip stipriai, kad sandarinimo prispaudimo elementas priglustų prie lakšto ir užtikrintų stogo dangos sandarumą bei reikalingą stogo dangos laisvą judėjimą – žr. 24 pav. Negalima priveržti per stipriai, kad prispaudimo elementas nesideformuotų - žr. 25 pav.

 

banguoti lakštai cembritbanguoti lakštai cembrit

 

DĖMESIO: montavimo sistemą veržiant per stipriai, lakštai gali trūkti. Neteisingai sumontuotiems gaminiams CEMBRIT S.A. nesuteikia garantijos.

 

DRAUDŽIAMA:

- naudoti plienines prispaudimo poveržles, nes negalima pamatyti deformacijos dėl per didelės priveržimo jėgos;

- cemento pluošto gaminių montavimui naudoti vinis;

- tvirtinimo skylių iškalti plaktuku vinimi arba varžtu.

 

 Lakštų kainas rasite čia »

 


Pateikta informacija yra informacinio pobūdžio, ji skirta bendram supratimui ir negalibūti naudojama kaip tiksli instrukcija. Dėl darbų atlikimo, reiktų kreiptis į specialistą, kuris suteiktų kvalifikuotą konsultaciją įvertinęs visas įmanomas aplinkybes.